Bahçeköy Astra Spor BeraberliğiPosted by On

bahçeköy astra spor beraberliği

Bahçeköy Astra Spor beraberliği bizim için kazanılan 1 puan değil kaybedilen 3 puan olarak gözüküyor. Sebebi ise rakibin 3-1 gerideyken ve 10 kişiyken skoru eşitlemesi. Geçen hafta İstanbul Gençlergücü galibiyeti ile galibiyet serimizi 2 maça çıkarmıştık ama bu beraberlik moralleri bozdu.

Kötü başlamadığımız maçta gelen Bahçeköy Astra Spor beraberliği takımın kondisyonunun da düşük seviyelerde olduğunu bizlere göstermiş oldu.

Yapmak zorunda olduğumuz ama bir türlü tam olarak yapamadığımız pas oyununu, doğru şekillerde sahaya yansıttığımız zaman daha iyi yerlere gelebiliriz.

Bu maçta defans hattımızda daha doğrusu stoperlerimizde büyük sıkıntılar olduğunu tekrar gördük. Defans oyuncumuz Emre’nin kendini daha çok geliştirmesi gerekiyor. Özellikle hava toplarında. Aynı zamanda yanında oynayan Yusuf Genç ise ofsayt taktiğini kullanmayı daha çok öğrenmeli.

Hamit yaşadığı futbol dışı problemler yüzünden bu maç oynamadı. Buğra’nın ise cezalı olduğu son maçtı ve bir daha ki maç oynayabilecek durumda. Yüksek ihtimal önümüzde ki maç bu iki oyuncu görev alabilir.

Beklerimiz ortalamanın üzerinde oynuyorlar. Bek konusunda sıkıntı yaşamıyoruz. Sağ bek Kadir ve sol bek Eren savunma anlamında üzerlerine düşen tüm görevleri eksiksiz yaptılar. Hücum anlamında eksik kaldılar. Eren’in sakatlanması sonucu fizik olarak daha yetersiz olan Baran’ı sol beke almak zorunda kaldık.

Kaptan Fatih her geçen maç oyununun üstüne koyuyor ve kendini geliştiriyor. Bu sevindirici. Oyun içinde rahatlığı ona doğru yönlere gidebilmesi ve pas alış verişi konusunda başarı sağlıyor.

Sol açık oyuncumuz Yusuf Gök kolay çalım atabilen yetenekli bir oyuncu ama savunması zayıf. Keza penaltıyı da o yaptırdı rakibe. Kendini geliştirirse çok iyi yerlere gelebilir.

Sağ açık Alişan ise bu maç diğer maçlara göre daha iyiydi diyebilirim. Farklı bir oyuncu. Ondan ümit çok ama futbol zekası olarak yada oyun görüşü olarak çok eksik.

Puan durumuna bakınca oynadığımız ilk iki maç ligin zirvesinde ki 2 takım. O maçlardan sonra iyi bir yükseliş yakaladık ve diğer maçlarda bunu devam ettirmek zorundayız.

İyi durumlara gelmemek için bir neden yok. Bunu başarabiliriz.

Futbol

Abdullah ÜstünAuthor posts

1991 Konya Doğumlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir