Eroğlu Mağlubiyeti U14Posted by On

eroğlu mağlubiyeti

Eroğlu mağlubiyeti bizi üzdü bu hafta ama bir çok kazanılmış olayımız var.

Eroğlu mağlubiyeti neresinden bakarsak bakalım bizim için aslında bir galibiyet. Kaybedilmiş hiç bir şeyimiz yok ve benim u14 oyuncularına güvenim sonsuz. Bir daha ki maç için onlara çok güveniyorum.

Önceki hafta u14 ile ilgili yazı girmedim çünkü oynayacağımızın rakibin hocası yönetici kartını unuttuğu için sahaya giremedi ve hükmen galip sayıldık. Keşke oynasaydık o maçı oynamayı çok istiyorduk. Oynatamadığımız oyuncuları görecektik. Bizim için bir sonraki hafta oynayacağımız maça iyi hazırlık olacaktı. Bu anlamda kötü oldu.

Bu hafta ise bizim gibi 5 maçta 5 galibiyet alan Eroğlu takımıyla oynadık ve ilk yarısında mücadele anlamında kötü olduğumuz maçta ikinci yarısını çok iyi mücadele ederek dengelesekte arada ki fizik farkını kapatamadık ve sahadan mağlubiyetle ayrıldık.

Oyuna rakibin baskısıyla başladık. Hücum hatlarında 3-4 oyuncusu fizik olarak bizim oyuncularımızdan çok daha üstündü. Biz rahat olmaları konusunda sürekli takımı uyarsak da, takımımız üzerinde müthiş bir baskı ile oynadı.

Öyle veya böyle kaybettiğimiz için bir şeyler yazmak gelmiyor içimden. Yani hatalarımızın farkındayız bunları düzeltmek için çabalayacağız. Kısaca bunu söylesem yeterli olur. İnşallah Bağcılar Eğitim maçında ki gibi istekli oyunumuza geri döneceğiz.

En başta yazdığım gibi Eroğlu mağlubiyeti bizim için kötü bir sonuç gibi gözükse de aslında oyuncular için kazanılmış bir çok şey var bu maçta. Öncelikle neler kazandık bakalım.

Oyuncularımız için ilk kazancımız, mücadele etmeden hiç bir maça ortak olamayız ve rakip bizi sahadan siler. Bunu hiç bir zaman unutmamız gerektiği ortaya çıktı.

İkinci olarak her zaman kazanacağız diye bir şey yok sonuçta futbol bu ve mağlup ettiğimiz rakiplere saygı duymamız gerektiğini bu maç yenildiğimizde iyi anladık.

Üçüncü olarak soyunma odasında kaybettiği için ağlayan oyuncular bundan sonra daha çok çalışacaklardır.

Bunlar bizim için çok önemliydi ve bunları görmek mutlu etti. Şimdi önümüzde ki tüm maçları kazanıp Eroğlu deplasmanında bizde onları yenmek için mücadele etmek istiyoruz.

İnşallah bunu başarırız.

Puan durumu ve fikstüre buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Futbol

Abdullah ÜstünAuthor posts

1991 Konya Doğumlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir