Fenerbahçe Kayserispor 3-3Posted by On

Fenerbahçe Kayserispor

Fenerbahçe Kayserispor karşısında 3-1 önde olduğu maçta son dakikada yediği gol ile 3-3 beraber kaldı.

Yenilen gollere bakıldığında 3 golün 3 ü de bireysel hatalardan kaynaklanan gollerdi. Beklenen, özlenen futbol için daha zaman var. Aykut Kocaman’ı sevdiğimi bilirsiniz. Bunu sevdiğimden değil onun çaresizliklerini anlayabildiğimden yazıyorum.

Roman’ın Umut’a yaptığı asist niteliğinde ki hatanın asıl sorumlusu Ozan Tufan’dı. Neto bomboş olduğu pozisyonda topu kendi filelerine bıraktı. Neto’dan daha hatalı ise Kameni’ydi. O topu altıpasa düşürmemesi lazım. Son dakika da ise yüzü kendi kalesine dönük oyuncuya foul yaparak pozisyon veren Hasan Ali büyük hata yaptı.

Sonuç olarak evinde 3 gol attığın maçta beraber kalıyorsun. Çok yazık oldu.

Bazı kırılma noktaları var. Maçın son dakikaları artık pas yapıp maçı bitireceğin yerde, ofsaytta ki Mehmet Topal’a orta yaparsan rakibe son bir atak şansı verirsin.

Basit gibi gözüken büyük yanlışlardır aslında bunlar.

Şimdi twitter da Aykut Kocaman’a sallıyor herkes. Çok ilginç bence. Yedeklere bakmadılar sanırım. Ben sayayım hemen. Kaleciler Volkan ve Erten, Şener,Yiğithan,Oğuz… Atıf,Fernandao,Skrtel falan yok. Elinde ofansif bir Alper bir de Soldado. Birde Ahmethan var ama bu kadar tecrübeli forvetin arasında sadece kadroda olması bile yeterli bence onun için.

Yapılan değişikliklerin yanlış olması konusuna gelelim. Orta sahada Ozan sakatlandı. Bu yedekler arasında kim girebilir ? Yüksek ihtimal Mehmet Topal girmese neden Mehmet Topal girmiyor muhabbeti dönerdi. Mehmet Topal girdikten sonra da takım 4-2-3-1 e döndü.

Guliano sola geldi, Dirar sağ iç pozisyonundan sağ açığa geçti. Valbuena forvet arkasına geldi ve sonradan da Valbuena çıktı ve Alper girdi. Şimdi neden Valbuena çıktı sorusunun cevabı belli. Adamın yaşı var, çok koştu ve yoruldu. Alper bir dinamizm getirsin diye alındı.

Nitekim Alper gün geçtikçe geriliyor sanki. Yada oynamadığından bilmiyorum. İnanılmaz kötü bir performans. Sıfır etki oyuna. Ne beklentiler içinde alınan oyuncunun böyle bir oyun sergilemesi büyük problem.

Son 2 dakika da ki Dirar-İsmail değişikliğini konuşmaya bence gerek yok.

Şimdi herkes düşünsün bu yedekler arasında başka kim alınabilirdi ki oyuna ? İyi oynayan Janssen yerine Soldado’yu almak mantıklı olur muydu? Başka bir oyuncu yerine alıp öndeyken forveti çiftlemek yada yorgun Janssen i kanada çekmek ne kadar mantıklı sizce ?

Bence eleştirmek için eleştirmeye gerek yok. Son saniye rakibin tüm oyuncularını kendi ceza alanına sokacak saçma bir foul yaparsan olacağı bu.

Şu konuda hem fikiriz. Fenerbahçe Kayserispor karşısında son dakikalara böyle tedirgin girmemeli. Tamam takım yaslandı geriye o konuda anlaştık ama adamların tek gol bulabileceği olay duran toptu ve Hasan Ali’nin üstüne oynayarak bunu başardılar.

İstatistiklere bakınca her şey ortada zaten

Sonuç olarak Fenerbahçe Kayserispor maçında 2 puan daha bıraktı ve bu puanları çok arayacak…

Futbol

Abdullah ÜstünAuthor posts

1991 Konya Doğumlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir