Şehzadebaşı GalibiyetiPosted by On

antrenörlük hikayem

Bu hafta u14 maçı ile aynı saatte olması sebebiyle gidemediğim A takımımızın Şehzadebaşı galibiyeti hakkında, maçta olmadığımdan dolayı analiz yapmam mümkün olmasa da eklemek istediklerim var.

Şehzadebaşı galibiyeti geçen hafta elimizden kaçırdığımız Öz Alibeyköyspor maçını unutturmuş takımda. Öncelikle oyuncularla ve hocalarla görüştüğümde ilk bunu anladım.

İzlemediğim bir maç hakkında oyuncular veya oyun hakkında yorum yapabilmem mümkün değil. Ama duyduğum kadarıyla genç kanat oyuncumuz Burak ve kalecimiz Yusuf çok iyi performans sergilemiş.

Yusuf idmanlarda çalıştırıyordum, gayet yetenekli iyi bir kaleci. İyi performans sergilemesine çok sevindim. Ama aynı zamanda bir takımın en iyi oyuncusu kalecisi olursa, o takım çok baskı yemiştir sözü de aklıma gelmiyor değil.

Durumu hocalarla konuştuğumda, Mehmet hoca iyi direndik diye cevap verdi. Cemşir hoca ise şanslı olduğumuzu ve kendimiz çok geliştirmemiz gerektiğinin altını çizdi.

Hafta için idmanlarda çalıştığımız olayları saha içinde kısmen gördüklerini belirtmeleri beni çok mutlu etti. Bu aynı zamanda çalışınca, uğraşınca oluyor anlamına da geliyor. Bu gerçek zaten hiç bir zaman değişmez ama A takım demek büyük oyuncular demek ve belli bir yaştan sonra, bazı alışkanlıkları değiştirmek gerçekten çok zor. Önemli olan da A takım için bunu yapabilmek zaten.

İdmanlarda çok güzel bir hava hakim. Kimse idmana gelmemezlik yapmıyor ve geldiklerinde kısa süreli olan idmanı çok iyi değerlendirmeye çalışıyoruz. Özellikle Cemşir hoca bu konuda mükemmel işler yapıyor. Ondan öğreneceğimiz çok şey var.

Kulüp imkan olarak, diğer kulüplere çok daha üst düzeyde. İlerde ise bu durum daha da iyi olacak gibi duruyor.

Şehzadebaşı galibiyeti takımı kendine getirmiş ve özgüven sağlaması açısından iyi olmuş. Akşam yapacağımız idmanda daha sakin bir oyunun bize daha çok şey kazandıracağından bahsedeceğiz sanırım.

Açıkçası şuan için düşüncem, alt yapı a takımdan çok daha zevkli. Tabi insanoğlunun sürekli düşünceleri değişebiliyor. Ama ben alt yapıda daha zevkli olaylar olduğunu düşünüyorum.

A takımın bulunduğu 1.amatör lig 12. Grup puan durumu ve fikstüre buradan ulaşabilirsiniz.

İnşallah seri galibiyetlerle daha iyi yerlere gelme konusunda ilerleyebiliriz. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Futbol

Abdullah ÜstünAuthor posts

1991 Konya Doğumlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir